Yıldızname

Hazırlanış itibariyle oldukça zor olan yıldızname herkes tarafından hazırlanamaz. Hazırlanma sırasında çok farklı hesaplamalar yapıldığı gibi, oldukça detaylı bir ilim ister. Herkesin yazması mümkün olmayan yıldızname, her zaman işinde tecrübeli ve eğitimli kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Aksi takdirde söylenen hiçbir şey doğru çıkmayacaktır.

Yıldızname yazmak isteyen kişi, öncelikle ebced hesabına hakim olmalıdır. Bu hesaplama, Osmanlı döneminden beri uygulanır ve oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Bu hesaplama doğrultusunda, kişilerin geleceklerinden bazı noktalar ortaya koyulur. Ebced hesabı, rakam ve eski yazı bilgisi gerektirir. Bu tarz bir bilgiye sahip olmayan kişilerin doğru şekilde hesaplama yapması mümkün olmadığı gibi, yazdıkları yıldıznamenin de etkili olması beklenemez.

Eski bir ilim olması nedeniyle, çok uzun yıllardır pek çok devlet büyüğü tarafından kullanılan yıldızname, hem bazı dünyevi ilimlere, hem de ruhani dünyaya hakimiyet gerektirir. Doğru şekilde bakılmadığı zaman herhangi bir etkisi olmadığı için herkes tarafından hazırlanamaz.

Yıldızname hazırlayabileceğini iddia ederek insanları kandıran çok sayıda insan bulunmakta. Bu sahte medyumlar, tamamen kendi menfaatleri için insanları kandırarak, aslında hiçbir işe yaramayan, uydurma bir yazı sunmakta. Bu durumun önüne geçmek ve her zaman için doğru kişiyi bulmak için, yıldızname yazdırmak istediğiniz kişinin bilgisini sorgulamanız gereklidir. Çok sayıda ilim gerektirse de, belli başlı ilimler bilinmeden bakılması mümkün olmadığı için, bu ilimler ile ilgili ne kadar bilgisi olduğunu sormanız gerekli. Örneğin, numeroloji hakkında edineceğiniz basit bilgiler ile ilgili soru yönelterek, karşınızdaki kişinin gerçekten yıldızname hazırlayıp hazırlayamayacağı konusunda az çok bilgi edinebilirsiniz.

Yıldızname, her türlü ruhani ilimde olduğu gibi, ruhani olaylar ile dünyevi ilimlerin birleştirilmesi ile hazırlanır. Bu nedenle, bu tarz bir işlemi yapacak kişi ile tanıştığınız zaman ister istemez iç sesinizde bir tedirginlik veya huzur oluşacaktır. İnsan ruhu, iş bu konuya geldiği zaman gerçek ile sahteyi ayıracak derece kendini hissettirir. Bu nedenle, öncelikle yıldızname yazacak kişinin bilgisini ve tecrübesini sorgulamanız, daha sonrasında ise kendi içinizde hissettiklerinize yoğunlaşmanız gereklidir. Yıldızname, her ruhani çalışmada olduğu gibi, herkes tarafından yapılamaz ve mutlaka profesyonel bir çalışma gerektirir.

Sadece Hollanda‘da değil, tüm dünyada hizmet veren Türk medyum hocalarla alakalı olarak oluşturduğumuz sayfamızda siz de buraya tıklayarak daha önce işlem yaptırdığınız hocalar hakkında bildiklerinizi yazabilir veya diğer ziyaretçilerimizin yapmış olduğu yorumları okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın